Tekme izločilnega dela v FIFA 2022

Osmina finala je bila odigrana od 3. do 7. decembra.Zmagovalci skupine A, Nizozemska, so dosegli zadetke prek Memphisa Depaya, Daleyja Blinda in Denzela Dumfriesa, ko so premagali Združene države s 3:1, Haji Wright pa je zadel za Združene države.Messi je skupaj z Juliánom Álvarezom dosegel svoj tretji gol na turnirju in Argentini zagotovil prednost dveh golov pred Avstralijo in kljub avtogolu Enza Fernándeza, ki ga je zadel Craig Goodwin, je Argentina zmagala z 2:1.Zadetek Olivierja Girouda in gol Mbappéja sta Franciji omogočila zmago s 3:1 nad Poljsko, edini gol za Poljsko pa je iz enajstmetrovke dosegel Robert Lewandowski.Anglija je premagala Senegal s 3:0, zadeli pa so Jordan Henderson, Harry Kane in Bukayo Saka.Daizen Maeda je zadel za Japonsko proti Hrvaški v prvem polčasu, nato pa je v drugem izenačil Ivan Perišić.Nobena ekipa ni uspela najti zmagovalca, Hrvaška je v streljanju enajstmetrovk premagala Japonsko s 3:1.Za Brazilijo so zadeli Vinícius Júnior, Neymar, Richarlison in Lucas Paquetá, a je Južnokorejec Paik Seung-ho z volejem znižal zaostanek na 4:1.Tekma med Marokom in Španijo se je po 90 minutah končala z neodločenim izidom, tako da je tekma poslana v podaljšek.Nobena ekipa ni mogla doseči zadetka v podaljšku;Maroko je po enajstmetrovkah zmagal s 3:0.S hat-trickom Gonçala Ramosa je Portugalska premagala Švico s 6:1, z goli Portugalcev Pepeja, Raphaëla Guerreira in Rafaela Leãa ter Švicarja Manuela Akanjija.

Četrtfinale je bilo odigrano 9. in 10. decembra.Hrvaška in Brazilija sta po 90 minutah končali z 0:0 in odšli v podaljšek.Neymar je za Brazilijo zadel v 15. minuti sodniškega dodatka.Hrvaška pa je v drugem podaljšku izenačila preko Bruna Petkovića.Ko je bila tekma izenačena, je tekmovanje odločilo streljanje enajstmetrovk, Hrvaška pa je streljanje zmagala s 4–2.Za Argentino sta zadela Nahuel Molina in Messi, malo pred koncem tekme pa je z dvema goloma izenačil Wout Weghorst.Tekma je šla v podaljšek in nato v enajstmetrovke, kjer je Argentina zmagala s 4:3.Maroko je premagal Portugalsko z 1:0, ob koncu prvega polčasa je zadel Youssef En-Nesyri.Maroko je postal prva afriška in prva arabska država, ki se je uvrstila tako daleč v polfinale tekmovanja.Kljub temu, da je Harry Kane zadel enajstmetrovko za Anglijo, to ni bilo dovolj, da bi premagali Francijo, ki je zmagala z 2:1 z goloma Auréliena Tchouaménija in Olivierja Girouda in jo poslala v drugi zaporedni polfinale svetovnega prvenstva.

Pridite in oblikujte svoj dežnik za podporo ekipi!

Čas objave: 13. december 2022